Ilgalaikė sodo baldų apsauga
Medinius sodo baldus pastoviai veikia destruktyvios oro sąlygos. Jeigu norime, kad jie kuo ilgiau išlaikytų elegantišką išvaizdą, tuomet būtina tinkama jų apsauga. Konservavimo procesą galite atlikti patys savarankiškai. Šiuo atveju puikiai tiks VIDARON apsauginė-dekoratyvinė glazūra.
Glazūra – tai priemonė, kuri medieną saugo ir dekoruoja.
Prieš dažymą
Glazūros išeiga iki 15 m2/l. Prisiminkime, kad prieš dažymą reikia įsigyti atitinkamą jos kiekį. Prieš dažymą taip pat pasiruoškite būtinus įrankius bei tinkamai apsaugokite vietą, kurioje dažysite. Taip pat verta turėti būtinus aksesuarus: apsaugines pirštines, teptukus, kempinę, švitrinį popierių (gradacija 150-200 ir 300),stovą ar atramą, ant kurios padėsime dažomą elementą ar maišytuvą.
I etapas – pagrindo paruošimas
Prieš tinkamą dažymą reikia tinkamai paruošti pagrindą. Medienos paviršių nušlifuoti švitriniu popieriumi. Grudėtumą parenkame pagal pagrindo nelygumą (kuo labiau nelygus, tuo grūdėtumas didesnis). Grūdėtumas turėtų siekti tarp 150 ir 200. Šlifavimo metu pasirūpinkite visais elementais, net ir tais sunkiais prieinamais, kad visas paviršius būtų tinkamai paruoštas dažymui. Čia verta pažymėti, kad poliruotose vietose galzūros atspalvis bus šviesesnis, o šiurkštesnėse – tamsesnis. Nuo nušlifuoto paviršiaus nuvalyti dulkes.
Dažymui skirtas paviršius turi būti švelnus, sausas ir švarus. Vietas su dervos liekanomis ar riebalais nuplauti ekstrahuotu benzinu ir prieš pradedant kitus darbus išdžiovinti.
II etapas – pirmo sluoksnio tepimas
Atidarius indelį su VIDARON Pro glazūra pasirūpinkite, kad jos turinys būtų gerai išmaišytas. Dažyti galime teptuku ar tamponu. Pasirinkimas priklauso nuo daikto formos ir jūsų pasirinkimo. Jeigu dažome teptuku, tuomet prisiminkime, kad būtina pasirinkti tinkamą jo rūšį, skirtą tripikliniams gaminiams. Taip pat verta žinoti, kad tamponu užteptas sluoksnis yra šiek tiek plonesnis, nei sluoksnis užteptas teptuku. Tepimo tamponu privalumas yra tas, kad visą paviršių glazūra tepame vienodai ir gauname švelnesnį paviršių. Paprasčiau nudažyti sunkiai prieinamas vietas.
Glazūrą tepame atidžiai i vienodai. Praėjus minutei nuo preparato užtepimo reikia ištisai rievių ištrinti jį pusiau sausu teptuku (dėl to tepimas bus vienodas). Paskirų dažomo daikto fragmentų jungimą atliekame preparatui dar neišdžiūvus. Nudažytą elementą paliekame iždžiūti 12 valandų.
III etapas – antro sluoksnio tepimas
Prieš pradedant tepti antrą sluoksnį būtina atlikti tarpsluoksninį šlifavimą. Jį atliekame tuomet, kai pirmas glazūros sluoksnis visiškai išdžius. Šį procesą atlikti su švitrinio popieriaus pagalba, kurio gradacija 320. To dėka išlyginsime pasikėlusius medienos pluoštus ir gausime idealiai lygų paviršių. Susikaupusias dulkes pašaliname (geriausia siurblio pagalba).
Kitą gaminio sluoksnį tepame vienodai ant viso paviršiaus ir neužmirštame apie ištrynimą pusiau sausu teptuku. Antro sluoksnio džiūvimo laikas taip pat 12 valandų.
Užbaigus darbus
Paskutinis etapas – tikslus įrankių išplovimas ir išdžiovinimas. Geriausia tam naudoti tirpiklius aliejiniams-ftalio gaminiams. Teptukus gerai išplauname, išdžioviname, išsukame.
Dėl sodo baldų apsaugos VIDARON Pro apsaugine-dekoratyvine glazūra jais galėsite džiaugtis ilgus metus.