Medinių žaislų dažymas
Natūralus medinių daiktų patvarumas suteikia jiems ypatingą vertę. Medinis žaislas – tai paprasta, bet nesenstanti dovana. Kiek džiaugsmo gali suteikti renovuotas medinis arkliukas ar kaladėlių rinkinys, kuriais patys žaidėme vaikystėje?
Nepaisant visko, medinių žaislų atnuajinimas nėra sudėtingas ir šį veiksmą galite atlikti savarankiškai, tam nereikės daug laiko ir darbo. Galime būti tikri, kad iš jūsų gautą daiktą jaunas žmogus prisimins ilgiau. Būtent patvarumu išskiria medinės dovanėlės nuo šiuolaikinių iš dirbtinio pluošto pagamintų žaislų. Kas žino, gal apdovanotas asmuo kada nors pats atnaujins žaislą ir perduos kam nors kitam?
Išskyrus paprastų įrankių judančių žaislo dalių elementams išsukti (jeigu tokius turi),dar reikės: teptuko, švitrinio popieriaus bei tinkamos medienos apsaugos priemonės. Rinkoje yra daugybė lakų, tačiau turėtume pasirinkti tą, kuris bus draugiškas ypač jautriems asmenims. Optimalus pasirinkimas – VIDARON akrilinis lakas. Tai greitai džiūstantis su švelniu nedirginančiu kvapu. Jis atitinka griežčiausius standartų PN EN 71.1 – Žaislų saugumas, reikalavimus. Be abejonių gali būti naudojamas daiktams, kuriuos naudoja vaikai, nes yra pagamintas iš sveikatai nekenksmingų ingredientų.
VIDARON akrilinis lakas yra nepeprastai patvarus ir atsparus trinčiai, įbrėžimams, mechaniniams pažeidimamss bei vandens poveikiui ir valymo priemonėms, o tai žaislų atveju ypač svarbu. Patogus naudoti ir nereikalauja didelės patirties, takus, gerai prilimpa prie paviršiaus.
Geras pasirinkimas bus taip pat super našaus lakinio beico panaudojimas, kuris dėl gelinės formulės legvai tepamas. Produktas taip pat atitinka Europos standartą „Saugūs žaislai“.
Pagrindo paruošimas
Visus judančius elementus atsukame ir dažome kiekvieną atskirai. Paviršiai turėtų būti lygūs, sausi ir švarūs. Riebalais suteptas vietas nuvalome ekstrahuotu benzinu ir išdžioviname.
Prieš dažymą visus elementus šlifuojame švitriniu popieriumi. Jo grūdėtumas turėtų būti pritaikytas pagrindo nelygumams. Šlifuodami prisiminkite apie sunkiai prieinamas vietas. Nuvalykite susikaupusias dulkes.
Antro sluoksnio tepimas
Atidarius indelį su preparatu turinį gerai išmaišyti. Lakuojame teptuku ar purškiant oru.
Prisiminkime, kad aplinkos temperatūra, kurioje lakuojame, nebūtų žemesnė nei 5 ir didesnė nei 25 laipsniai Celsijaus. Jei lakuojame teptuku, tuomet pasirinkime su sintetiniais šeriais. Jeigu dažome universaliu teptuku, tuomet jo galūnes nušlifuokite švitriniu popieriumi. Šio veiksmo dėka sumikštinsime galūnes ir pašalinsime laisvus šerius.
Lakavimą pradedame nuo sunkiai prieinamų vietų. Tepame storą preparato sluoksnį, išlyginame. Fragmentus jungiame preparatui neišdžiūvus.
Antro sluoksnio tepimas
Išdžiūvus pirmam sluoksniui žaislų paviršius šlifuojame 320 gradacijos švitriniu popieriumi, kol gausime švelnų paviršių. Panašiai kaip tepant pirmą sluoksnį dulkes pašaliname siurblio pagalba. Esant poreikiui galime tepti papildomą lako sluoksnį. Sluoksniui išdžiūvus susukame judančius žaislo elementus.
Paskutinis darbų etapas – įrankių išplovimas ir išdžiovinimas.