Medinių durų renovacija
Durys – tai musų namų vizitinė kortelė. Jeigu jos pagamintos iš medienos, tuomet turime jas gerai apsaugoti.
Pagrindinis medinių durų privalumas yra jų patvarumas. Deja, kaip ir kiekvieno kasdienio naudojimo daikto paviršius, anksčiau ar vėliau, gali būti pažeistas. Išorinių durų dažų sluoksnio pažeidimas ne tik subjauroja, bet ir kenkia. Kraštutiniu atveju, vanduo patekęs į gilesnius medienos sluoksnius gali sukelti rimtus pažeidimus.
Nepaisant populiarių atsiliepimų, medinių durų renovacija nėra sudėtinga. Nereikalingi specialūs įrankiai, šį darbą galima atlikti savarankiškai, namų dirbtuvėje. Rinkoje yra daugybė įvairių impregnantų, todėl dažnai užduodamas klausimas: kurį pasirinkti?
Durys turėtų būti ne tik atsparios nepalankių oro sąlygų poveikiui, bet taip pat turi gerai atrodyti. Būtent todėl geras sprendimas bus jų dažymas VIDARON apsauginiu-dekoratyviniu lakiniu beicu. Šį produktą galima naudoti tiek viduje, tiek išorėje. Lakinis beicas sudaro patvarų ir elastingą sluoksnį, o juo dažomi daiktai įgauna gražų blizgesį, pabrėžiantį medienos tekstūrą.
Pirmi žingsniai
Durų renovaciją pradedame nuo jų nukėlimo nuo staktos bei metalinių elementų atsukimo. Dažymui reikės: pirštinių, švitrinio popieriaus (gradacija 15-200 ir 300) bei tampono, teptuko ar volelio. VIDARON apsauginio-dekoratyvinio lakinio beico tepimui geriausia tinka teptukas tirpikliniams gaminiams. Jeigu turime tik universalų teptuką, tuomet reikėtų jo galūnes nušlifuoti švitriniu popieriumi, dėl to jos taps švelnesnės. Tokiu būdu pašalinsime laisvus šerius, kurie galėtų prilipti prie paviršiaus. Jei nuspresite naudoti volelį, tuomet rinkites tą su trumpais moherio plaukais skirtą būtent tokiems produktams.
Pirmas etapas: pagrindo paruošimas
Pirmas žingsnis – pagrindo dažymui paruošimas. Sluoksnias aižėjančius dažus pašalinti mechaniniu ar cheminiu būdu, specialiai tam skirtomis priemonėmis. Geros būklės paviršių ar iki šiol nedažytą paviršių kruopščiai nušlifuoti švitrininiu popieriumi.
Priklausomai nuo pagrindo nelygumo ar norimo efekto, popieriaus grūdėtumas turėtų būti nuo 150 iki 200. Žymiai geresnį rezultatą gausime, jei paviršius bus lygus. Verta žinoti, kad labiau poliruotose vietose lakinio beico spalva šviesesnė, šiukštesnėse – tamsesnė. Užbaigus šį etapą, kitas žingsnis bus kruopštus dulkių nuvalymas nuo paviršiaus (galima pasinaudoti siurbliu).
Pirmas lakinio beico sluoksnis
Kaip prieš kiekvieną dažymą atidarius VIDARON apsauginio-dekoratyvinio lakinio beico indelį turinį gerai išmaišyti. Priklausomai nuo durų formos produktą tepame teptuku, voleliu, tamponu ar puršiant su oru. Jei paviršiai nesudėtingi, tuomet paprasčiausia reikėtų dažyti teptuku ar voleliu. Sunkiai prieinamas vietas ar lūžius patogiausia dažyti tampono pagalba. Naudojant pastarąją techniką lakinio beico sluoksnis bus šiek tiek plonesnis nei dažant teptuku. Tampono privalumas yra tas, kad produktas tepamas vienodai ir dėl to paviršius lygesnis.
Norėdami lygiai užtepti lakinį beicą praėjus minutei nuo produkto tepimo jį ištisai rievių reikėtų ištrinti pusiau sausu teptuku. Kai dažomi didesni paviršiai, tuomet paskirus elementus reikėtų jungti beicui neišdžiūvus.Tokiu būdu nudažytos durys turėtų džiūti 12 valandų.
Antras sluoksnis
Kai mediena gerai išdžius, tuomet būtina atlikti tarpsluoksninį šlifavimą. Šį veiksmą atlikti 320 gradacijos popieriumi. To dėka išlygisnime pasikėlusius medienos sluoksnius ir gausime lygesnį paviršių. Prieš pradedami dažyti antrą sluoksnį siurbliu pašalinkite suskaupusias dulkes. Kitą produkto sluoksnį tepame vienodai ant viso paviršiaus, neužmirštame apie ištrynimą ištisai rievių pusiau sausu teptuku. To dėka lakinis beicas tiksliai įsilies į medienos paviršių, sukurs idealų sluoksnį. Dažymas turi džiūti 12 valandų. Praėjus šiam laikui galėsime džiaugtis nauja elagantiška mūsų durų išvaizda.
Užbaigus darbus
Paskutinis etapas – tikslus įrankių išplovimas ir išdžiovinimas. Geriausia tam naudoti tirpiklius aliejiniams-ftalio gaminiams. Teptukus gerai išplauname, išdžioviname, išsukame.